Wernisaż 7. edycji "Obrazu w pigułce"

W środę 20 grudnia w Pawilonie Jakubowskiego odbył się wernisaż 7. edycji "Obrazu w pigułce". Tematem przewodnim był internet. W pierwszym etapie projektu dzieci z naszego szpitala przygotowały swoje plastelinowe prace. Następnie dzieła małych artystów za pomocą techniki przestrzennej zostały przeniesione na płótno.  Inicjatorem projektu jest dr Marcin Kowalik z Akademi Sztuk Pięknych w Krakowie. Poprowadził on warsztaty z małymi pacjentami, którzy stworzyli plastelinowe makiety.

Prace z plasteliny zostały zespolone ze sobą w pracowni ASP. W efekcie powstał "Obraz w pigułce" wykonany techniką przestrzenną.

To już trzeci "obraz w pigułce", który będzie zdobił ściany oddziału psychiatrii Szpitala Dziecięcego św. Ludwika w Krakowie.

W poprzednich edycjach projektu tematami prac były: "Gra", "Za moim oknem", "Mój ogród", "Kosmos", "Wony świat" oraz "Słońce".

Łącznie wizyt1120135